Tänään Väre Areenalla klo 18.00 KuPS – IF Gnistan. Helsinkiläisten vierailut Kuopiossa jatkuvat ja tavoitteena on olla yhtä tyly isäntä kuin perjantaina. Ottelun käsiohjelma on nyt luettavissa. Käsiohjelmassa HJK:ta vastaan hattutempun tehneen Joslyn Luyeye-Lutumban haastattelu
”Tiistaina joudutaan taas paiskimaan kunnolla töitä voiton eteen – mitään ei saa ilmaiseksi. Gnistan on vaarallinen erityisesti vastahyökkäyksissä ja puolustaa tiiviisti, joten luvassa on varmasti kova ja intensiivinen kamppailu.” Luyeye-Lutumban paaluttaa.
Muistutus:
Tänään KuPS–IF Gnistan klo 18.00 Väre Areenalla – yhdellä lipulla tai kausikortilla sisään kaksi! Kaveripaikat aurinko- ja päätykatsomossa. Näytä oma lippusi lipuntarkastuksessa, kaveri pääsee samalla mukaan. Nähdään pelissä!